Wariograf

Wariograf działa w oparciu o reakcje fizjologiczne organizmu, dzięki czemu można ocenić, czy ktoś kłamie, czy mówi prawdę. Stąd potoczna nazwa tego urządzenia – wykrywacz kłamstw. Kiedyś wariografy miały bardzo wąskie zastosowanie, dziś coraz częściej sięgają po nie nie tylko organy ścigania, ale także profesjonalne biura detektywistyczne. Nic dziwnego – próba wykrycia prawdy to jedno z ważniejszych ludzkich dążeń.

Współczesne badania wariograficzne

Badania wariograficzne przeprowadza się zakładając osobie badanej czujniki, które pozwalają na uzyskanie obrazu graficznego, relacjonującego zmiany fizjologiczne w jego organizmie. Są one wykorzystywane we współczesnych agencjach detektywistycznych do wykrywania zdrad, czy rozwikłania spraw rodzinnych (tajemnice, oskarżenia, zazdrość, wyjaśnienie przeszłości itp.). Przydają się także w wypadku chęci sprawdzenia potencjalnych pracowników przez pracodawców, szczególnie jeśli dotyczy to zawodu z tzw. zaufania publicznego lub takiego, w którym ktoś na co dzień będzie miał do czynienia z ważnymi tajemnicami.

Profesjonalne badania

Aby badanie wykrywaczem kłamstw było wiarygodne, musi być wykonane we właściwy sposób. Ważne jest jak i jakie zadajemy pytania. Musimy także nauczyć się właściwe interpretować reakcje badanej osoby. Nie jest to wcale łatwe i dlatego warto poddawać się takiemu badaniu tylko jeśli jest przeprowadzane przez profesjonalistów. My w naszym biurze detektywistycznym dajemy Klientom gwarancję, że działamy w pełni odpowiedzialnie i że wyniki badań są w pełni wiarygodne oraz, że wszelkie zdobyte w ten sposób informacje będą strzeżone przed osobami postronnymi.

Kto zgłasza się na badanie wariograficzne

Do agencji detektywistycznych w sprawie badań wariograficznych zgłaszają się osoby prywatne, a także właściciele firm w celu sprawdzenia lojalności pracownika lub wspólnika. Często ich zadaniem jest sprawdzenie wiarygodności bliskiej osoby lub pracownika, oskarżeń o zdradę, oszustwo, kradzież itp. Skuteczność wyników badań jest bardzo wysoka, ponieważ w naszej firmie detektywistycznej dysponujemy najnowszym sprzętem elektronicznym i stosownym, wręcz niezawodnym oprogramowaniem. Do tego dochodzi doświadczenie naszych pracowników oraz działanie w zgodzie z wszelkimi standardami etyki zawodowej.

Zobacz cennik