Jak możesz upewnić się, że Twoi bliscy znajdują się pod dobrą opieką?

Opieka nad schorowanymi i starszymi członkami rodziny to niezwykle wymagająca oraz ciężka praca. Zobowiązanie to potrafi być skrajnie wyczerpujące zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Decydując się na zatrudnienie odpowiedniej pomocy, z pewnością chcesz wiedzieć, kim jest człowiek, któremu zawierzasz opiekę nad bliską Ci starszą osobą. Czy to doświadczony, wyszkolony i pełen zrozumienia oraz empatii profesjonalista? W jaki sposób możesz przekonać się, czy zatrudniony przez Ciebie opiekun spełnia prawidłowo swe obowiązki i pokładane w nim nadzieje?

Dlaczego powinieneś zastanowić się nad przeprowadzeniem niewielkiego śledztwa?

Niemal każdego roku programy interwencyjne różnych stacji telewizyjnych donoszą o szokujących nadużyciach względem pacjentów. Dramaty te rozgrywają się m.in. w domach opieki oraz u osób prywatnych, jak również w szkołach z internatem lub w domach dziecka. Osoby, które nie mają żadnych predyspozycji do pracy w charakterze opiekunki nierzadko cynicznie fałszują swoje CV aby szybko znaleźć zatrudnienie.

Skutki takich procederów bywają tragiczne – osoby, wymagające zaawansowanej opieki (zarówno fizycznej, jak i mentalnej) narażane są nie tylko na brak doraźnej pomocy. W skrajnych sytuacjach dochodzi do przypadków przemocy i poniżania podopiecznych. Z pewnością nikt nie chce powierzyć życia i zdrowia bliskiej mu osoby w niewłaściwe ręce. Właśnie w takich sytuacjach warto skorzystać z usług doświadczonych pracowników agencji detektywistycznej (bądź podjąć odpowiednie działania samodzielnie).

Weryfikacja potencjalnego kandydata

Dokładne sprawdzenie historii zatrudnienia i doświadczenia przyszłego pracownika jest sprawą najwyższej wagi. Proces ten pozwala na zweryfikowanie kilku kluczowych aspektów wcześniej kariery potencjalnego opiekuna, takich jak:

  • rzeczywisty przebieg dotychczasowej kariery zawodowej,
  • opinie na temat rezultatów jego pracy od poprzednich pracodawców (jak również osób, które były pod ich bezpośrednią opieką),
  • faktyczne wykształcenie kierunkowe,
  • powód zakończenia poprzednich stosunków pracy.

Rzecz jasna, znaczną część powyższych punktów można sprawdzić osobiście. Należy jednak mieć na uwadze, że taki wywiad środowiskowy zajmuje zazwyczaj wiele czasu, który nierzadko jest na wagę złota – w końcu zależy nam, żeby bliska nam osoba jak najszybciej trafiła pod właściwe skrzydła. Właśnie w takich sytuacjach z pomocą może przyjść CI sprawdzona i wykwalifikowana kadra agencji detektywistycznej. Doświadczeni śledczy posiadają konieczny know-how, procedury oraz kontakty, które pozwalają rozwiązywać im takie sprawy w znacznie szybszym tempie. Nie do przecenienia jest również ich znajomość obowiązującego prawa i etyki zawodowej, dzięki którym uzyskane informacje będą zdobyte zgodnie z prawem, stanowiąc jednocześnie nieoceniony dowód w przypadku sprawy sądowej.

Mam podejrzenia względem zatrudnionego opiekuna – co robić?

Niestety, pozytywny wynik wywiadu środowiskowego nie zawsze daje stuprocentową pewność co do kandydata. Zdarzają się przypadki, w których nic z początku nie zwiastuje nadchodzących problemów. Należy jednak pamiętać, aby w żadnym wypadku nie tracić czujności. W trakcie współpracy, powinieneś zwracać na następujące symptomy:

  • niespodziewane pogorszenie stanu zdrowia osoby będącej pod opieką,
  • niewyjaśnione zmiany w jej zachowaniu (lęk, zamknięcie w sobie),
  • niepokojące sygnały od sąsiadów.

W takim przypadku, najprostsze rozwiązania mogą okazać się najskuteczniejsze. W wyjaśnieniu Twoich wątpliwości mogą pomóc kamery, dostępne w wielu kształtach i rozmiarach w sklepach specjalistycznych. Warto również zdecydować się na kompleksowe doradztwo naszych detektywów. Pomogą oni w stworzeniu kompleksowej strategii, zakładającej m.in. obserwację bądź działania terenowe.

Agencja DetektywiPL traktuje każde zlecenie z należytą powagą i starannością, podchodząc do nich z uwagą i unikalnym podejściem. Wszelkie podjęte przez nas działania są uwzględnione w indywidualnych raportach, a strategia prac za każdym razem jest omawiana bezpośrednio z klientem. Zaufaj naszemu doświadczeniu i skorzystaj z pomocy fachowców!