Jak sprawdzić, czy mąż mnie zdradza?

czy mąż ma kochankę

Mówi się nieraz o kobiecej intuicji. Wciąż toczą się spory, czy takie zjawisko istnieje, albo w jaki sposób działa i czy tylko płeć piękna jest nią obdarzona. Rzeczywiście brzmi przekonująco, że do pewnych wniosków możemy dochodzić bez udziału świadomych procesów. Może to na przykład dotyczyć podejrzeń męża o zdradę. 

To nie jest tak, że żony nie robią nic innego, tylko snują domysły na temat niewierności swoich partnerów. Kiedy już nabierają podobnych przypuszczeń, przeważnie mają ku temu powód.

Tylko, jak się upewnić i sprawdzić, czy mąż ma kogoś na boku?

Jak sprawdzić, czy mąż mnie zdradza – test

Domysły to jedno, ale w cenie są dowody. Można oczywiście podjąć się wyzwania i skompletować je na własną rękę. Jednak jest to niezwykle trudne, szczególnie wtedy, kiedy zależy nam na dyskretnym działaniu. Poza tym nie mamy niezbędnego doświadczenia i umiejętności. Tymi odznaczają się profesjonalni detektywi. I na pewno warto skorzystać z usług zaufanego specjalisty.

Tym niemniej najpierw można sprawdzić kilka tropów i ewentualnie umocnić się w swym podejrzeniu.

Zachowanie męża po zdradzie

Przede wszystkim w pierwszej kolejności kobieta, czuje, że coś się zmieniło. Nie zawsze łatwo zdefiniować, o co chodzi, ale trudno odeprzeć wrażenie, że “mąż jest jakiś inny”. Ludzki umysł ma to do siebie, że dokonuje racjonalizacji, tłumacząc na swój sposób pewne niewiadome. Często prowadzi na manowce, dlatego warto zachować dużą dozę krytycyzmu.

Niemniej możemy wymienić kilka symptomów zdrady, oto kilka z nich:

Przesadna dbałość o wygląd

Pierwszym zauważalnym symptomem zdrady może być zmiana w wyglądzie męża. Jeśli do tej pory umiarkowanie dbał o swoją prezencję, tak teraz przykłada do niej nadmierną wagę. Może zaczął się codziennie golić lub odwrotnie – zapuścił zarost, zmienił uczesanie, obficiej korzysta z wody toaletowej? Są jeszcze inne sposoby, aby się spodobać innej kobiecie. Jedną z nich jest trening fizyczny. Warto zwrócić uwagę, czy mąż nie zaczął chodzić na siłownię, basen lub biegać po parku, a wcześniej nie był z ćwiczeniami za pan brat.

Poczucie winy

Zdrada nie tylko osobie zdradzanej sprawia cierpienie psychicznej, lecz również zdradzającemu. Jednym z jego przejawów są wyrzuty sumienia. Aby je zagłuszyć, mężowie zaczynają przynosić żonie bukiety kwiatów, drogie czekoladki lub nagle okazywać wiele, raczej wymuszonej, czułości. Co ciekawe, nie zawsze są w pełni świadomi powodów swojego postępowania.

Trzymanie na dystans

Wspomnieliśmy o przesadnym manifestowaniu przywiązania. Ale tak właściwie mamy do czynienia z trzymaniem na dystans. Wynika ono z prostej przyczyny. Człowiek jest tak skonstruowany, że potrafi jednocześnie angażować się emocjonalnie w stosunku do jednej osoby, jest to przeważnie “druga połowa”. Kiedy do związku “przychodzi” trzecia osoba, to na nią zostaje skierowany “ładunek emocjonalny” mężczyzny.

Gwałtowna obrona

Nawet na niewinny żart czy zapytanie niewierny mąż wielokrotnie może odpowiadać gwałtowną obroną. Może wykrzykiwać: “Znowu mi nie wierzysz! Chcesz sprawdzić, że byłem u Adama? Zadzwoń do niego. No śmiało, dzwoń!”. Nieraz z defensywy przechodzi w atak. Jak na ironię, sam może oskarżać małżonkę o niewierność.

Zadanie dla detektywa

Stwierdzenie powyższych zachowań wzmocni nasze przypuszczenia. Lecz nie dadzą całkowitej pewności, nie mówiąc już o dowodach. Tych dostarczają detektywi. Warto skorzystać z usług tych, którzy rekrutują się z renomowanych agencji. Działają oni zawsze zgodnie z prawem i niepisanymi zasadami etyki. Ich praca – o czym informuje specjalna ustawa z 2001 roku – polega na “zbieraniu, przetwarzaniu oraz przekazywaniu informacji”. Trafiają one do rąk klienta, w tym wypadku żony podejrzewającej drugą stronę o cudzołóstwo.

Zgodnie z brzmieniem ustawy działalność detektywa nie może wchodzić w zakres kompetencji policji, prokuratury czy służb śledczych. Natomiast ma on możliwość i umiejętności bacznej obserwacji osób, docierania po wątkach domysłów do informacji oraz szukania informatorów i prowadzenia z nimi owocnych rozmów.

Zdrada niejedno ma imię

Na koniec zauważmy, że  istnieje wiele form zdrady partnera. Zwykle kojarzymy ją z gorącym romansem, podczas którego dochodzi do zbliżenia intymnego. Tymczasem można też mówić na przykład o zdradzie emocjonalnej, która przyjmuje postać platoniczną – osobna sprawa, że może, lecz nie musi, przerodzić się w przygodę miłosną.

Nieco odrębnym tematem jest tzw. zdrada internetowa. Jest to ze zrozumiałych względów stosunkowo nowe zjawisko, które stwarza wiele możliwości kamuflażu i jest dość trudne do wykrycia.