Ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Wśród zapytań na temat usług detektywistycznych, wpisywanych przez użytkowników do wyszukiwarki, nieodmiennie królują te, które dotyczą cen. Cennik detektywa, koszty detektywa, ile kosztuje wynajęcie detektywa itd. To zrozumiałe, że osoby, które potrzebują takich usług, chcą choćby orientacyjnie poznać ich koszty. Znalezienie jednoznacznych odpowiedzi i stałych cenników może jednak okazać się trudne. Od czego zależą ceny usług detektywistycznych, jakie rodzaje cenników stosują biura detektywistyczne i czy tanio może znaczyć w tym przypadku dobrze?

Jak rozliczają się biura detektywistyczne?

W cennikach detektywów zwykle można spotkać się z trzema typami rozliczeń. Rozliczenie ryczałtowe oznacza, że klient płaci z góry za wykonanie usługi, niezależnie od tego, ile trwało jej wykonanie.
W przypadku rozliczenia godzinowego lub dziennego płaci się za koszt każdej godziny pracy, lub każdego dnia zlecenia. Niektóre sprawy wymagają zastosowania cennika łączonego, a w innych płaci się np.
za metr kwadratowy przeszukanego pod kątem podsłuchów lub kamer pomieszczenia.
Który z wymienionych sposobów rozliczeń jest najlepszy? Nie da się tego określić, ze względu na złożoność i indywidualny charakter każdej sprawy. Dobra agencja detektywistyczna uwzględnia to i zaznacza w swoim cenniku. Jeśli ktoś podaje sztywne, stałe koszty takich usług, warto dowiedzieć się, co się w nich zawiera i zapytać o możliwość uzyskania raportu z przeprowadzonych działań.

Płatność za konsultacje i kwestia zaliczek

W niektórych cennikach detektywów można znaleźć również opłaty za konsultacje. Nie jest to normą, ale zdarza się, dlatego warto poszukać takiego biura detektywistycznego, które nie pobiera opłat za pierwsze spotkanie. Uważać należy również na detektywów oczekujących wpłaty zaliczki przed wystawieniem dokładnie opisanej faktury lub umowy, na której wyszczególniono koszty poszczególnych czynności.
Nasza firma oferuje darmowe i zupełnie niezobowiązujące konsultacje, zarówno telefoniczne i mailowe, jak i podczas spotkania w naszej siedzibie lub innym, wybranym miejscu. Opłaty pobieramy dopiero po podpisaniu umowy.

Tanie usługi detektywistyczne…

Zdobycie wiedzy i umiejętności, pozwalających na wykonywanie zawodu detektywa, wymaga zainwestowania sporej ilości czasu i pieniędzy. Specjaliści w tym zawodzie używają kosztownych narzędzi, a na wykonanie niektórych zleceń poświęcają wiele dni, czasami tygodni. Ponadto, są sprawy, którymi zajmuje się cała grupa detektywów, co oznacza wyższe koszty osobowe i dodatkowe koszty logistyczne.
Przy wyborze detektywa nie warto traktować ceny jako głównego kryterium wyboru. Porównując oferty z okolicy, bezpieczniej będzie odrzucić te, które wyróżniają się szczególnie niską ceną. Sprawy, którymi zajmuje się detektywi, dotyczą poważnych, delikatnych a czasami kluczowych dla naszego życia kwestii, które wymagają specjalistycznego podejścia. Opłaty za usługi detektywistyczne można więc potraktować nie jako wydatek, lecz inwestycję w to, co najważniejsze – nasz dobrostan.