Ochrona dzieci (złe towarzystwo, narkotyki, niepewna niania)

Pomoc detektywów jest obecnie wykorzystywana w coraz szerszym zakresie. Korzystają z niej także rodzice i to w co najmniej dwóch przypadkach. Po pierwsze, kiedy z jakichś powodów zostało nadwyrężone ich zaufanie i nie mają pewności czy dziecko ich nie oszukuje lub czy nie przebywa w złym towarzystwie, nie zażywa narkotyków itp. Po drugie zaś wtedy, gdy dojdzie do ucieczki dziecka lub uprowadzenia i liczy się każda sekunda, by jak najszybciej je odnaleźć.

Śledzenie dziecka

Informacje na temat tego gdzie i z kim przebywa dziecko można pozyskać śledząc je, jednak trudno to uczynić rodzicowi, który może być łatwo rozpoznany, a zdemaskowanie go jedynie utrudni jego relacje z dzieckiem. Stąd konieczność zatrudnienia doświadczonego detektywa. Może on zdobyć stosowne informacje w sposób dyskretny i tym samym zaalarmować rodzica, gdyby działo się coś niepokojącego. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby pomoc z zewnątrz nie była konieczna, jednak zdarzają się sytuacje, gdy rodzic musi posunąć się do wszelkich środków, by chronić dziecko. Prywatni detektywi działają skutecznie, ale dyskretnie i zachowują wszelkie szczegóły sprawy jedynie dla Klientów.

Poszukiwania dziecka

Usługi detektywistyczne zlecane przez rodziców bardzo często dotyczą nastolatków w okresie buntu, którzy mają także tendencję do ucieczek z domu. Czasem dotyczy to starszych dzieci, które ograniczają kontakt z rodziną lub te kontakty z niewiadomych przyczyn zrywają. Zaniepokojeni rodzice w takich przypadkach zwracają się do prywatnego detektywa, chcąc poznać miejsce pobytu dorosłego już dziecka i aby dowiedzieć się, czy na pewno jest bezpieczne. Oczywiście taka praca wymaga maksimum dyskrecji, działania w ramach prawa i szczegółowego wybadania sprawy jeszcze przed przyjęciem zlecenia.

Sprawdzona niania

Detektyw może być także pomocny, gdy rodzice są niepewni doświadczenia świeżo wybranej niani. Nawet jeśli jej CV przedstawia się bez zarzutu, a ona sama wydaje się godna zaufania, nie zdobędziemy pewności, jeśli nie spróbujemy zasięgnąć informacji u zewnętrznego źródła. Dobry detektyw bez trudu sprawdzi nie tylko, czy niania spełnia oczekiwania rodziców, co do posiadanego doświadczenia, ale także dowie się, czy rzeczywiście dobrze opiekuje się ona dzieckiem. Niestety zdarza się, że osoba podająca się za osobę z dużym doświadczeniem, w rzeczywistości nie tylko nigdy opieki nad dzieckiem nie sprawowała, ale w ogóle nie nadaje się do tego typu pracy.

Zobacz cennik