Ochrona osób starszych (sprawdzenie opiekuna, itp)

Nasza praca, jako biura detektywistycznego, polega często na sprawdzeniu osób, którym nasi Klienci powierzają zadania wymagające szczególnej staranności i uczciwości. Tak jest w przypadku oddania bliskiej nam osoby pod pieczę obcej, choć być może wykwalifikowanej opiekunki. Zależy nam nie tylko na tym, by była to osoba umiejąca poradzić sobie w tego typu pracy, ale także zapewniająca naszemu bliskiemu komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Opieka nad osobami starszymi

Szukając osoby mającej sprawować opiekę nad kimś starszym, bierzemy pod uwagę przede wszystkim jej doświadczenie oraz to, jakie wrażenie sprawia na nas podczas spotkania. Nigdy nie mamy jednak pewności, czy dana osoba jest równie troskliwa, delikatna i opiekuńcza w opiece nad starszym człowiekiem, jak pokazuje to przy nas. Jeśli nie zatrudniamy nikogo z polecenia, możemy mieć także wątpliwości, czy wszystko, co mówi ona o swoim doświadczeniu zawodowym jest prawdą. Niestety zdarzają się przypadki znęcania psychicznego i fizycznego nad osobami starszymi, szczególnie jeśli są tak zniedołężniałe, że nie mogą nam tego powiedzieć.

Jak znaleźć dobrą opiekę?

Dlatego chcąc zapewnić bliskiej nam osobie prawdziwą opiekę, warto dobrze prześwietlić wybranego przez nas opiekuna czy pielęgniarza. Warto to także zrobić decydując się na dom opieki czy hospicjum. Jeśli sami nie możemy zapewnić naszemu bliskiemu właściwej opieki, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by wybrana przez nas osoba była jak najbardziej kompetentna. I tu bardzo pomocne może być nasze biuro detektywistyczne, które może poprzez obserwację i wywiad “prześwietlić" kandydata na opiekuna/opiekunkę lub sprawdzić, jaką opinią cieszy się dany zakład opieki.

Opiekun osoby starszej

Opiekun pracujący z osobami starszymi powinien nie tylko mieć wiedzę i doświadczenie z zakresu medycyny. Powinien przede wszystkim szanować osobę, którą się opiekuje i nie traktować jej jak dziecko. Ma to ogromny wpływ na komfort psychiczny osoby chorej. Wybór dobrego opiekuna jest tym ważniejszy, im szerszy będzie zakres pomocy, jakiej ta osoba będzie udzielać (największy będzie on oczywiście w przypadku osób obłożnie chorych, które samodzielnie nie są w stanie wykonać żadnych czynności, a do tego mają często problemy z utrzymaniem świadomości). Pomoc prywatnego detektywa, w kwestii oceny kandydata na stanowisko opiekuna, może okazać się nieoceniona.

Zobacz cennik