Odzyskiwanie długów

Agencje detektywistyczne coraz częściej zajmuje się sprawami windykacyjnymi. Okazuje się, że skuteczność takiego biura jest dużo wyższa, niż tradycyjne metody domagania się zwrotu należności. Detektyw pracuje oczywiście w pełni profesjonalnie i jest zobowiązany działać zgodnie z prawem. Najnowocześniejsze metody i środki (w tym odpowiedni sprzęt) pozwalają mu na odnalezienie i “prześwietlenie" każdego dłużnika.

Upłynnienie płatności przez firmy

Dla firm częstym problemem jest spóźnianie się kontrahentów ze spłatą faktur z odroczonym terminem płatności. Nagromadzenie się takich należności może wprowadzić firmę w poważne tarapaty finansowe. Aby zapobiegać takim sytuacjom, można wynająć prywatnego detektywa, który na nasze zlecenie sprawdzi przyszłych kontrahentów, ich wypłacalność i na przykład rzetelność ich firmy.

Detektyw gospodarczy

Osoba zajmująca się sprawdzaniem, prześwietlaniem i śledzeniem dłużnika nazywana jest detektywem gospodarczym. Jest ona w stanie sprawdzić, gdzie aktualnie przebywa dłużnik, jakie są jego rzeczywiste dochody, czy nie ukrywa on majątku, czy przypadkiem nie pracuje “na czarno". Dzięki temu Klient agencji detektywistycznej może zebrać materiał dowodowy, który posłuży mu w założonej sprawie sądowej.

Szczegóły oferty

Biura detektywistyczne nie zajmują się jedynie odszukiwaniem dłużników czy ustaleniami ich miejsca pobytu. Przyjmują także zlecenia, w który zobowiązują się dostarczyć mu zlecenie do zapłaty lub negocjowania z nim jej warunków. Prywatny detektyw może także, na życzenie Klienta, uczestniczyć w zabezpieczeniu majątku dłużnika.

Zalety wynajęcia detektywa

Ważną zaletą pracy detektywa nad windykacją długów jest działanie w pełni poszanowania zasad prawa oraz norm etycznych. W realizacji tego typu zleceń pomaga nie tylko teoretyczna wiedza z zakresu prawa, ale także doświadczenie z pracy w terenie. Dzięki temu jest możliwa rzetelna praca, terminowa, w pełni udokumentowana i – co bardzo ważne – kompleksowa. Pozwala to na załatwienie nawet najbardziej zawiłej sprawy Klienta z zakresu windykacji długów. Detektyw może być zarówno pośrednikiem w polubownym załatwieniu sprawy ściągnięcia należności, jak i zająć się formalnie przekazaniem jej na drogę sądową.

Zobacz cennik