Badania materiału genetycznego celem ustalenia ojcostwa oraz pokrewieństwa

Wiele zleceń, przy których pracują prywatni detektywi, dotyczy zawiłych spraw rodzinnych i podejrzeń Klienta, że coś jest przed nimi ukrywane. Może to być kwestia ojcostwa lub w ogóle rodzicielstwa (jeśli mamy do czynienia z adopcją), wątpliwości przy kwestiach spadkowych, ustaleń dotyczących pożycia małżeńskiego i wielu, wielu innych spraw. Mają one jeden wspólny mianownik. Są bardzo delikatne oraz trudne do wykrycia. Niemniej profesjonalny detektyw jest w stanie stosunkowo szybko ustalić prawdę. Ma do tego stosowne narzędzia, w tym możliwość przeprowadzenia profesjonalnych badań (takich jak badanie wariografem lub badanie materiału genetycznego).

Badanie materiału genetycznego

Ustalenie pokrewieństwa jest częstym problemem, które doprowadza do trudnych (również emocjonalnie) sytuacji. Te same problemy dotyczą w szczególności kwestii ojcostwa, również wtedy, gdy w rachubę wchodzą kwestie spadkowe. Badanie takie przeprowadza się w celach prywatnych (po prostu chce się poznać prawdę) lub sądowych. Często zresztą obie te przyczyny są ze sobą związane. Czasem matki nie są pewne ojcostwa (dotyczy to szczególnie ofiar czynu zabronionego), czasem ojcowie nie mają ostatecznej wiedzy, czy wychowują własne potomstwo. Zdarza się też, że to dziecko chce poznać prawdę o rodzicach.

Wyniki badań genetycznych a postępowanie sądowe

Dla sądów badanie genetyczne jest ostatecznym dowodem do rozstrzygnięcia kwestii spornych dotyczących zasądzenia obowiązku alimentacyjnego. Są one także wykorzystywane w celu ustalenia pokrewieństwa w przypadku prowadzenia spraw spadkowych. Zdarza się również, że ktoś po odnalezieniu dawno utraconej rodziny, chce mieć stuprocentową pewność, że nie doszło do oszustwa lub pomyłki. Badania genetyczne mają także ogromne znaczenie w przypadku weryfikacji tożsamości osoby zaginionej.

Działania biura detektywistycznego

Nasze biuro detektywistyczne na zlecenie Klientów przeprowadza profesjonalne badania genetyczne, których wyniki zawsze są strzeżone tajemnicą i nie udostępnianie nikomu z zewnątrz. Zlecając je nam nasi Klienci mogą mieć pewność, że będą one miały wartość dokumentu i mogą być przedstawiane w sądach jako dowód. Badania przeprowadzamy dyskretnie, bo zdajemy sobie sprawę, jak ważne informacje przekazujemy wraz z ich wynikami naszym Klientom.

Zobacz cennik